Usługi Zdrowie

Dentysta – piękny uśmiech, białe zęby

Dentysta - piękny uśmiech, białe zęby

Dentysta – piękny uśmiech, białe zęby. Stomatologia estetyczna to prawdziwa sztuka, ponieważ tutaj stomatolog dba nie tylko o zdrowie i pełną funkcjonalność zębów, ale także o wygląd zębów, po wypracowaniu kształtu, naturalnego koloru i gładkości zębów. Ten proces nazywa się odbudową zębów. Odbudowę nazywamy sztuką, jeśli zęby uzyskane podczas odbudowy są nie do odróżnienia od innych zębów.

Opatentowana technologia bezpośredniego nakładania szkliwa pozwala pacjentom uzyskać estetyczny uśmiech podczas jednej wizyty. Dentyści wykonują rekonstrukcje bezpośrednie, w których zęby są odbudowywane warstwami z materiałów kompozytowych.

Kosmetyczne uzupełnienia dentystyczne mogą rozwiązać wiele problemów

Wszystko, co oferuje dzisiejsza stomatologia estetyczna, nie byłoby możliwe bez nowoczesnej technologii: zaawansowana aparatura diagnostyczna, precyzyjne planowanie leczenia 3D, najnowsze techniki wszczepiania implantów https://doboszimplanty.pl/implanty/, wysokiej jakości uzupełnienia. Dentyści wykonują następujące czynności:

 • Przywrócenie estetycznego wyglądu zębów i ich kształtu
 • Zmiana kształtu zębów i uzębienia
 • Poprawa położenia zębów w uzębieniu
 • Korekcja koloru zęba
 • Zamkniecie szczeliny, które pojawiają się między zębami.

Możliwości stomatologii estetycznej obejmują: leczenie próchnicy, zapalenia miazgi i chorób dziąseł, korektę zablokowanego uzębienia i innych widocznych defektów, odbudowę, odbudowę zniszczonych zębów oraz profesjonalne czyszczenie i wybielanie. Dzięki temu podczas jednej wizyty u dentysty ząb można całkowicie odbudować, a jego żywotność nie jest gorsza niż w przypadku protez ceramicznych. Inne metody ortodontyczne to: leczenie ortodontyczne, wykonanie koron, odbudowa pośrednich wkładów kompozytowych.

Wskazania do odbudowy to:

 • Korekta parametrów estetycznych zębów – poprawa wyglądu zębów, zwykle nie związana z obecnością próchnicy lub innymi zmianami.
 • Korekcja koloru zęba (korekta koloru żywego zęba/korekta koloru martwego zęba).
 • Korekta objętości i kształtu zęba. Zaletą tej regulacji jest jedna wizyta i natychmiastowy perfekcyjny uśmiech pacjenta.
 • Poprawa położenie zębów w uzębieniu. Taką regulację można wykonać również podczas wizyty u dentysty.

W przeciwieństwie do tradycyjnych wypełniaczy, które służą jedynie do wypełniania ubytków, nowoczesne materiały mogą osiągnąć wysokie walory estetyczne. Jednocześnie zaleca się stosowanie tych metod nie tylko w leczeniu zębów przednich.

Licówki w stomatologii estetycznej

Kiedy trzeba odbudować przedni ząb, nie tylko jeden, ale kilka na raz, niezastąpiona staje się licówka, najcieńsza płytka przymocowana do przedniej części zęba. Są to materiały ceramiczne lub kompozytowe. Wszystko to daje znakomite efekty, a w niektórych przypadkach rekonstrukcję licówek można wykonać na jednej wizycie u najlepszego stomatologa.

Korona ceramiczna

Jeśli ząb jest mocno zniszczony i w większości go brakuje, stomatolog zaleci odbudowę koroną ceramiczną, która zapewnia najwyższą estetykę i trwałość.

Zalety koron ceramicznych w porównaniu z tradycyjnymi wypełnieniami:

 • Wysoka odporność na czynniki zewnętrzne (brak przebarwień nawet po wypiciu kawy)
 • Półprzezroczysty dla maksymalnej reprodukcji naturalnych szkliw
 • Idealnie wyprofilowane, szczegółowe odwzorowanie wszystkich cech uszkodzonych zębów.
 • Odbudowa w stomatologii estetycznej

Protezy to skuteczny i niezawodny sposób na odbudowę złamanych, mocno zniszczonych lub całkowicie brakujących zębów. Nowoczesne protezy są wygodne, niezawodne, piękne i nie do odróżnienia od zdrowych, naturalnych zębów. Naturalność protez i gładkość szkliwa to dziś nieodzowne elementy stomatologii estetycznej.

Korekcja zgryzu w każdym wieku

Obecnie istnieją techniki, które mogą pomóc szybko, skutecznie i prawie niezauważalnie poprawić siłę zgryzu u dorosłych. Współczesna ortodoncja oferuje wszystkie rodzaje systemów wsparcia: od tradycyjnych po estetyczne (ceramiczne i szafirowe) a nawet niewidoczne aparaty ortodontyczne. Przezroczystą nakładkę można również wykorzystać do korekcji zgryzu.

Profesjonalna higiena i wybielanie

Dentysta - piękny uśmiech, białe zęby
Dentysta – piękny uśmiech, białe zęby

Współczesna stomatologia estetyczna jest nie do pomyślenia bez profesjonalnej higieny jamy ustnej. Zabieg usuwa płytkę nazębną i kamień nazębny, przywraca szkliwo do naturalnego koloru, wzmacnia je i doskonale zapobiega próchnicy. Wybielanie jest również ważnym aspektem stomatologii estetycznej. Nowoczesne metody wybielania, gdy zabieg wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym, pozwalają na przywrócenie bieli uśmiechu podczas jednej wizyty u dentysty lub stomatologa. Techniki budowane zgodnie ze standardami mogą być nie tylko skuteczne, ale także natychmiastowe. Na przykład wybielanie może radykalnie zmienić uśmiech każdego człowieka w ciągu zaledwie godziny.

Estetycy są również odpowiedzialni za usuwanie pourazowych defektów w obszarze uśmiechu. Zaburzenia żołądka i jelit, zaburzenia krwi i niekontrolowane leki mogą wpływać na stan zębów. W szczególności usunięcie guzków na dolnych zębach może z kolei doprowadzić do zaburzenia proporcji twarzy i pojawienia się zmarszczek. Odbudowa całego zęba czy uzębienia może przywrócić piękno Twojego uśmiechu i uniknąć widocznych oznak starzenia.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl