Uroda Zdrowie

Implanty zębowe

Implanty zębowe

Implanty zębowe to złożona i dynamicznie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która może poprawić jakość życia pacjentów i odejść od protez ruchomych. Wyeliminuj również wiele konsekwencji utraty zębów, takich jak niestrawność, zmiany rysów twarzy, dyskomfort psychiczny.

Implanty dentystyczne w Szczecinie wciąż zyskują popularność ze względu na wysoki standard świadczonych usług. Wszczepienie implantu dentystycznego to zabieg małoinwazyjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym i charakteryzujący się ograniczonym czasem związanym z regeneracją tkanek.

Czym są implanty dentystyczne?

Implant dentystyczny to śruba, zwykle wykonana z tytanu lub cyrkonu, która jest wprowadzana do kości szczęki. Z biegiem czasu tkanka kostna rośnie wraz ze sztucznym korzeniem zęba i mocno go trzyma. Proces ten nazywa się osteointegracją lub implantacją. Do końcówki implantu mocowana jest korona lub odbudowa, która zastępuje brakujący ząb i symuluje jego widoczną część.

Szczecińskie implanty zębowe znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach:

  • brakuje zęba
  • brakuje niektórych zębów
  • braki w zębie szczęki/żuchwy
  • całkowity brakujące zęby (bezzębne)

W Szczecinie istnieje kilka rodzajów implantów zębowych

W pierwszym kroku implant umieszczany jest bezpośrednio po ekstrakcji (gdy odbudowa nie jest możliwa). Szybki implant to minimalny czas zabiegu, mniejszy ból (nie jest wymagane nacięcie dziąseł) oraz możliwość natychmiastowego założenia tymczasowej korony.

Implant dwuetapowy

Najpierw implant umieszcza się w żuchwie. Po implantacji umieszcza się na nim łącznik, a następnie koronę. Proces jest dłuższy, ale skuteczny i niezawodny.

Implantacja śródkostna

Implanty śródkostne są najbardziej zaawansowanym typem stosowanym obecnie na świecie. Główną cechą tego typu implantów jest sposób wprowadzania implantu: jest on instalowany w sposób najbardziej naturalny, wprowadzany w tkankę kostną szczęki, jako swoisty zamiennik korzenia, jednocześnie niezawodnie podtrzymując protezę (koronę) . Ta technika wszczepiania implantów zębowych w Szczecinie https://doboszimplanty.pl/ zapewnia im wysoką przeżywalność i pełną funkcjonalność. Implantacja śródkostna to technika, która stawia wysokie wymagania kondycji kości szczęki. Jeśli kość została pocieniona przed implantacją, utraciła wysokość i gęstość i konieczna jest dodatkowa operacja – osteooplastyka.

Implanty śluzówkowe (zewnętrzne)

Implanty zębowe
Implanty zębowe

Jest to metoda implantacji, która polega na instalacji miniaturowych implantów w celu uzyskania wyjątkowo trwałych ruchomych połączeń protez. Implanty https://doboszimplanty.pl/cennik/ śluzówkowe lub mikroimplanty pozwalają poprawić estetykę wykonania protezy i ochronić pacjenta przed problemami takimi jak ocieranie się protezy o tkankę miękką czy zaburzenia mowy. Wykorzystywane są do tego implanty stożkowe. Podczas zabiegu wykorzystywany jest specjalny implant składający się z dwóch części. Pierwsza część systemu jest montowana na wyjmowanej protezie, a druga część jest wszczepiana w błonę śluzową. Implanty śluzówkowe wpasowują się w otwory wykonane w dziąsłach przez lekarza implantologa za pomocą wiertła. Bezpośrednio po wszczepieniu implantu zakłada się na niego protezę i można ją łatwo usunąć.

Rodzaje implantów bezzębnych

W przypadku braków zębowych stosuje się implanty jednoetapowe w technice All-on-4 lub All-on-6. Techniki te pozwalają na całkowitą odbudowę uzębienia i zastosowanie ograniczonej liczby implantów – 4 lub 6. Szczecińskie implanty dentystyczne zakładane są w kości szczęki według określonego schematu, a następnie bezpośrednio po operacji zakładana jest tymczasowa proteza, która po wszczepieniu prętów tytanowych zostaje zastąpiona trwałą strukturą ortopedyczną.
All-on-4 i All-on-6 oferują wiele korzyści: techniki te pozwalają na szybką odbudowę uzębienia, skrócenie całkowitego czasu i kosztów leczenia, a ponadto można zrezygnować z przeszczepów kostnych nawet w przypadku zdiagnozowania utraty kości. All-on-4 lub All-on-6 są również stosowane w pełnym uzębieniu lub gdy zęby pozostają w uzębieniu, ale nie sprawdzają się dobrze w leczeniu zachowawczym i nie uzyskują solidnego podłoża. Klasyczna proteza.

Jaki rodzaj implantu powinienem wybrać, aby odbudować zęby?

To musi być dosadne – internet nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Ponieważ aby prawidłowo dobrać technikę implantacji, potrzebna jest dokładna diagnoza, która wskaże stan tkanki kostnej. Ułatwi to terminową identyfikację przeciwwskazań i dobór odpowiednich implantów. Rodzaj implantu zębów https://www.bahco.pl/implanty-zebowe/ ma oczywiście wpływ na koszt, ale na cenę usługi mają również wpływ następujące czynniki: konieczność wykonania zabiegu ortopedycznego, rodzaj i ilość implantów oraz konieczność wstępnego leczenia schorzenia stwierdzonego podczas diagnozy. Dlatego dokładną cenę implantu można poznać tylko w jeden sposób: podczas konsultacji ze specjalistą od implantów. Przed założeniem implantów zębowych w Szczecinie możesz uzyskać fachową poradę dotyczącą zabiegu od wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty.