Usługi

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Jak działa krematorium dla zwierząt?

Jak działa krematorium dla zwierząt? Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia bez zwierząt domowych. Coraz częściej są one traktowane jak pełnoprawni członkowie naszej rodziny. W związku z powyższym utrata czworonożnego przyjaciela może okazać się dla nas bardzo bolesna. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy zobowiązani do godnego pochówku – w tym celu decydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które zajmują się kremacją zwierząt.

Na jakie krematorium warto się zdecydować? Jak wygląda kremacja zwierząt? Czym różni się kremacja indywidualna od kremacji zbiorowej? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników w tym zakresie.

W jaki sposób działa krematorium dla zwierząt?

Pomimo tego, że krematoria dla zwierząt funkcjonują już od stosunkowo długiego okresu czasu, to popularnością cieszą się one dopiero od pewnego czasu. Z łatwością możemy określić schematy działania większości firm, pomimo tego, że każda z nich nieco inaczej funkcjonuje. Warto się z nimi zapoznać, aby być przygotowanym na tą niecodzienną współpracę. Poniżej postaramy się przedstawić podstawowe kroki, jakich podejmuje się krematorium chwilę po stracie naszego zwierzęcego przyjaciela i po kontakcie klienta. Przede wszystkim gwarantowane jest nam doradztwo. Krematoria coraz częściej zatrudniają psychologów- są oni w stanie pomóc nam w radzeniu sobie z poszczególnymi problemami. Doradztwo obejmuje nie tylko pomoc, ale również wskazanie jednej z opcji na odpowiednie pożegnanie zwierzaka. Często sugerowane są nam także dalsze kroki ku pochowaniu. Tego typu firmy zajmują się bezpośrednim odbiorem ciała- zwierzak odbierany jest w tempie ekspresowym z miejsca zamieszkania. Czas obioru ma duże znaczenie, zwłaszcza, że ciała zwierząt mają to do siebie, że szybko się rozkładają. Oferowane są usługi kremacji. Do wyboru mamy kremację indywidualną lub zbiorową, w zależności od naszych indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. Na koniec przekazywane są nam pamiątki- urny z prochami, z którymi możemy zrobić co tylko zechcemy.

Na jakie krematorium warto się zdecydować?

Wiemy już, jak z reguły funkcjonuje krematorium. Warto teraz posiąść kilka podstawowych informacji na temat tego, w jaki sposób dokonać wyboru takiego miejsca. O ile krematoria wciąż uznawane są za niszowe, to powstaje ich coraz więcej. Warto zatem postawić na firmę, która na tym specyficznym rynku cieszy się uznaniem, dużym zainteresowaniem i dobrą renomą. Zwróćmy uwagę na mniej oczywistą kwestię lokalizacji. Oczywiście im jest ona bliższa naszemu miejscu zamieszkania, tym lepiej. Każde szanujące się krematorium powinno umożliwiać nam uzyskanie pamiątek po zwierzaku – mogą to być chociażby urny czy też odciski łapek, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Konieczne jest świadczenie usługi transportu ciała, bowiem przewóz na własną rękę niekiedy jest nie tylko problematyczny, ale dramatyczny i przykry. O ile cena przy wyborze krematorium również może mieć znacznie, to jednak tylko niewielkie. W końcu kremacji dokonuje się raz na jakiś okres czasu, a nam powinno zależeć na tym, aby wszelkie czynności zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy. Dzięki temu mamy pewność, że pochówek odbył się w sposób prawidłowy i nie mamy wyrzutów sumienia.

Jak wygląda kremacja zwierząt?

Zarówno krematorium dla zwierząt, jak i pochówek to niemalże pewność, że spełniliśmy ostatnie obowiązki wobec naszych zwierzęcych przyjaciół. Jak jednak wygląda takie krematorium, a także cały przeprowadzany proces? W zależności od naszych indywidualnych preferencji, możliwe jest samodzielne dostarczenie ciała lub zamówienie specjalnego transportu. Do wyboru mamy kremację indywidualną lub zbiorową. Cały proces trwa z reguły maksymalnie trzy godziny. Właściciele mają prawo do tego, aby uczestniczyć podczas kremacji. Coraz więcej firm decyduje się na oferowanie specjalistycznych nagrań- jest to świetne rozwiązanie dal tych wszystkich osób, które nie mogą uczestniczyć w kremacji ze względu emocjonalnych. Po kremacji prochy umieszczane są w urnie. Niektóre krematoria proponują również zorganizowanie specjalnej ceremonii pożegnalnej, co dla wielu okazuje się doskonałym rozwiązaniem. Po ukończonym procesie otrzymujemy urnę z prochami- możemy z nią zrobić co tylko zechcemy. Najczęściej jednak wybieramy cmentarze dla zwierząt.

Czym różni się kremacja indywidualna od kremacji zbiorowej?

Krematoria dla zwierząt domowych oferują zarówno kremację indywidualną, jak i kremację zbiorową. Już po samej nazwie możemy dojść do wniosku, czym one się różnią. Ta druga polega na spaleniu zwłok kilku zwierząt jednocześnie. O ile kremacja indywidualna umożliwia uzyskanie prochów swojego zwierzęcego przyjaciela, tak już w przypadku usługi zbiorowej nie jest to możliwe z oczywistych względów. Prochy są wówczas umieszczane w jednej urnie i chowane we wspólnej mogile. Usługa ta kosztuje wówczas nieco mniej.