Moda

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace – jeśli interesujesz się światem mody, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego jak duże znaczenie w tym biznesie ma dom mody Versace. Versace niemal od samego założenia jest ikoną stylu, z którego czerpią inni projektanci. To właśnie Versace był jednym z ulubionych projektantów mody gwiazd. Jak wiadomo jego historia zakończyła się tragicznie, jednak to co po sobie pozostawił, czyli światowej sławy marka nadal świetnie funkcjonuje. Jeśli zatem chcesz wiedzieć na ten temat więcej zachęcamy do dalszego czytania, ponieważ z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tą marką, postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik po historii Versace, a także udzielić Ci kilku rad, dzięki którym będziesz w stanie szybko oraz sprawnie odróżnić oryginalne spodnie Versace, od tak zwanych podróbek. 

Początki imperium

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace

Ojcem założycielem firmy Versace był słynny dziś Gianni Versace. Był on nie tylko niezwykle utalentowanym projektantem, ale przede wszystkim był człowiekiem z pasją oraz pomysłem, który już wkrótce okazał się być strzałem w dziesiątkę. Versace zostało założone w 1978 roku. W porównaniu do innych domów mody na tym poziomie, jest to stosunkowo niedawno. To obrazuje jak wspaniałe musiały być projekty wywodzące się z tej marki. Oczarowały one nie tylko osoby, które od zawsze znajdowały się w biznesie modowym, ale przede wszystkim zrobiły ogromne wrażenie na gwiazdach show biznesu oraz innych rozpoznawalnych osobistościach. Versace od zawsze charakteryzowało się oryginalnymi projektami, Giannini był wizjonerem, który nie uznawał kompromisów. Jego projekty były wprost przepełnione duchem projektanta. Faktem jest to, że nie do wszystkich przemawiają wzory oraz kształty tkanin użytych do wykonania ubrań tej marki, jednak to właśnie na tym polega jej wyjątkowość.

Jeśli chodzi o samą historię założenie tej niezwykle popularnej marki, to niezwykle istotną informacją jest fakt, że została ona stworzona w Mediolanie. Nie trzeba być znawcą modowym, by wiedzieć, że Mediolan jest nazywany stolicą mody. To właśnie tam znajdują się butiki czołowych projektantów oraz firm. Co więcej, należy też jasno dodać, że to właśnie w Mediolanie odbywają się najważniejsze oraz najbardziej wartościowe pokazy mody. Sam fakt założenia marki w tym mieście był doskonałym, aczkolwiek niezwykle ryzykownym pomysłem. Dlaczego? Otóż już w 1978 roku (czyli w roku założenia firmy), Mediolan był prężenie rozwijającym się miastem, które było przepełnione projektantami. Fakt, że Versace odniosło tak ogromny sukces, powinien być jedynie kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść marki. Dzisiaj firmą założoną przez Gianniniego Versace zajmuje się jego siostra Donatella. Donatella obejmuje stanowisko dyrektorki kreatywnej oraz głównej projektantki. W zarządzaniu firmą pomaga jej Paul Beck, który prywatnie jest jej mężem. Co ciekawe stanowisko prezesa marki Versace obejmuje Santo Versace. Dodatkową informacją, która może Cię zainteresować jest fakt, że  Santo Versace był posłem do włoskiej Izby Deputowanych XVI kadencji.

Podrabiany biznes

Cóż, afery z podróbkami w roli głównej to żadna nowość w świecie mody. Wiele razy zdarzały się sytuacje, w których podróbki sprzedawane były nawet w autoryzowanych sklepach. Jak to możliwe? Przede wszystkim należy jasno zaznaczyć, że handel podróbkami można podzielić na dwa rodzaje: pierwszy, w którym klient świadomie podejmuje decyzję o zakupie towaru, który nie jest oryginalny, oraz drugi, kiedy to konsument nie ma pojęcia o tym, że dana rzecz to tak zwana podróbka. W obydwóch przypadkach mamy oczywiście doczynienia z oszustwem, jednak jeśli chodzi o sytuację numer jeden, warto jest podkreślić, że produkty te są przeważnie zdecydowanie tańsze, a klient, który je kupuje oszczędza bardzo dużą ilość pieniędzy. Zachowanie to jest oczywiście nieodpowiednie, jednak w dużej mierze opiera się na kwestiach moralnych. Sprawa przybiera zupełnie innego zabarwienia w momencie, w którym kupujesz podrabiane spodnie Versace będąc jednocześnie przekonanym o ich oryginalności. Co zatem robić, by nie dać się oszukać?

Jak odróżnić oryginalne Versace od podróbki?

Przede wszystkim należy dokonywać zakupu w sprawdzonych miejscach, które niejako są w stanie zapewnić Ci gwarancję oryginalności. W tego typu miejscach do większości produktów dołączane są specjalne certyfikaty, które potwierdzają autentyczność danej rzeczy. Jeśli chodzi o Polskę, to w naszym kraju znajdują się cztery sklepy firmowe Versace. Pierwszy z nich to Versace Collection. Sklep ten został otwarty w Galerii Mokotów, która znajduje się w Warszawie. Kolejny sklep Versace znajduje się w Poznaniu, a dokładnie w centrum handlowym “Stary Browar”. Butik nosi nazwę Versace Classic. Trzeci znajduje się w Katowicach (Silesia City Center), natomiast czwarty oraz jednocześnie ostatni w warszawskim Klifie. Odzież markową można znaleźć również w różnego rodzaju outletach.

Teraz już wiesz jaką historię ma marka Versace, a także co robić, by nie dać się oszukać, jeśli zatem marzysz o spodniach Versace, nie czekaj ani chwili dłużej.