Usługi Zdrowie

Jak zrobić masaż pleców?

Jak zrobić masaż pleców?

Jak zrobić masaż pleców? Jeśli szukasz idealnego sposobu na zaskoczenie tej wyjątkowej osoby w swoim życiu, rozważ podarowanie jej masażu pleców, który głęboko zrelaksuje. Kupione w sklepie produkty mogą być świetne, ale nie pobiją naprawdę dobrego masażu pleców. Nie musisz być wyszkolonym profesjonalistą, aby z powodzeniem wykonać wysokiej jakości masaż pleców.

Wyjątkowy masaż pleców

Znajdź w domu stabilną, twardą powierzchnię i poproś bliską osobę o położenie się twarzą do podłoża. Niekoniecznie potrzebny jest profesjonalny stół do masażu – wystarczy jakakolwiek stabilna powierzchnia. Pamiętaj o położeniu ręczników, koców i innych miękkich materiałów, aby zwiększyć komfort bliskiej osoby podczas masażu. Rozpocznij od wmasowania odrobiny olejku do masażu w dłonie. Zacznij od lekkiego rozprowadzenia olejku równomiernie na plecach. Wykonuj ruchy przypominające ósemkę, aby upewnić się, że masaż obejmuje cały obszar. Stopniowo zwiększaj siłę nacisku, kontynuując masaż pleców. Przejdź do kolejnego ruchu posuwistego, przesuwając się zdecydowanie w górę pleców, w kierunku ramion i ponownie w dół pleców. Wykorzystaj ciężar swojego ciała, aby wytworzyć dodatkowy nacisk. Rób to przyjemnym, płynnym ruchem, nie zdejmując rąk z pleców bliskiej osoby. Jeśli chcesz pogłębić każdy ruch ślizgowy, użyj knykci. Należy jednak uważać, aby nie naciskać zbyt mocno na struktury kostne, takie jak kręgosłup czy łopatki. Większy nacisk wywieraj na mięśnie po obu stronach kręgosłupa. Ponieważ ramiona są jednym z obszarów ciała, w którym utrzymuje się duże napięcie, pamiętaj, aby uciskać również ten obszar. Chwyć górną część mięśnia naramiennego i stosuj różną siłę nacisku, w zależności od poziomu komfortu danej osoby. Zakończ masaż, powracając do początkowej ósemki.

Zobacz ofertę:

Zalety domowego masażu

Istnieje wiele korzyści płynących z nauki technik samodzielnego masażu, zamiast szukania profesjonalnej opieki. Jest to mniej kosztowne niż płacenie profesjonaliście. Jest mniej czasochłonne niż umówienie się na wizytę u specjalisty. Możesz skupić się na obszarach, które naprawdę Ci przeszkadzają i zwiększyć nacisk, gdy znajdziesz szczególnie wrażliwe miejsca. Rezultaty są zazwyczaj szybkie, jeśli skupisz się na obszarach problemowych. Techniki samodzielnego masażu można wykonywać praktycznie wszędzie, w tym w domu, biurze, a nawet w samochodzie. O czym trzeba pamiętać wykonując masaż? Wystarczy masować przez kilka chwil w łagodnych przypadkach lub przez minutę lub dwie w cięższych przypadkach. Masuj ten obszar co najmniej dwa razy dziennie. Zbadaj mięśnie w obszarze, w którym odczuwasz ból, aż znajdziesz miejsce, które jest szczególnie bolesne. Stosuj silny, ale tolerowany nacisk (rada: zacznij od lekkiego nacisku i zwiększaj go).

Masaż dolnej partii pleców

Ból dolnej części pleców jest bardzo częstą dolegliwością i w niektórych przypadkach może powodować poważne skutki dla funkcjonowania całego organizmu. Niestety, codzienne czynności, takie jak sprzątanie czy prace w ogrodzie mogą sprawić, że ból dolnej części pleców będzie jeszcze gorszy. Możesz złagodzić ból dolnej części pleców, wykonując tę szybką technikę. Jak wykonać przynoszący ukojenie masaż dolnej partii pleców? Poproś osobę, której wykonujesz masaż dolnej części pleców, aby położyła się na brzuchu, a ręce trzymała po bokach. Możesz poprosić osobę, aby położyła się na podłodze lub na łóżku. Upewnij się, że jest jej wygodnie. Poproś go o zdjęcie górnej części ubrania. Poproś osobę, aby się teraz zrelaksowała. Wyłącz światła i świeczki do oświetlenia pomieszczenia. Następnie nanieś kilka kropel olejku na dłonie i nałóż go na dolną część pleców. Teraz zacznij masować powoli, małymi okrężnymi ruchami. Zacznij od masażu po bokach dolnej części kręgosłupa, a następnie przesuwaj się w kierunku boków pleców. Stosuj tę technikę przez kilka minut. Po wykonaniu powyższego kroku, zacznij kolejną technikę masażu. Zacznij rozprowadzać palec w kierunku do góry i na zewnątrz. Wykonaj ten krok podobnie jak powyższą technikę, najpierw wykonaj go wokół obu stron kręgosłupa, a następnie pracuj w kierunku boków. Wykonuj tę czynność przez kilka minut.

Jaki rodzaj masażu pleców jest dla mnie odpowiedni?

Masaż sportowy i masaż leczniczy są doskonałymi metodami masażu konkretnych miejsc, które powodują ból lub dyskomfort. Masaż sportowy jest przeznaczony dla osób uprawiających sport lub ćwiczących, ale jest również odpowiedni dla każdego, kto cierpi z powodu bólu pleców lub dyskomfortu. Masaż leczniczy to świetna opcja dla osób cierpiących na bóle i dyskomfort. Masaż relaksacyjny i szwedzki są zalecane dla osób poszukujących bardziej relaksującego, powolnego i odstresowującego masażu. Te rodzaje masażu nie wywierają zazwyczaj dużego nacisku, ale są doskonałym sposobem na rozluźnienie ciała. Co jeszcze należy wiedzieć o masażu pleców? Przed rozpoczęciem masażu należy sprawdzić, czy na skórze osoby masowanej nie ma żadnych odleżyn. Należy zaprzestać masowania danego obszaru, jeśli dana osoba twierdzi, że odczuwa drętwienie lub mrowienie w rękach lub nogach. Przestań używać balsamu, jeśli powoduje wysypkę lub swędzenie.