Usługi

Lombard Warszawa

Lombard Warszawa

Lombard Warszawa. Lombardy są uczestnikami rynku mikrokredytów. Pożyczają pieniądze zabezpieczone cennym majątkiem, a klienci otrzymaną pożyczkę spłacają wraz z odsetkami. Takie instytucje potrzebują pieniędzy, które można przeznaczyć na udzielanie nowych pożyczek, a nie rzeczy dłużnika. Dlatego nieodebrana biżuteria, komputer czy samochodów są szybko sprzedawane, aby uzupełnić saldo. W naszym lombardzie w Warszawie można przeprowadzić transakcję bezpiecznie i szybko, wycena jest rzetelna a pieniądze są wypłacane od ręki.

Jak funkcjonuje nasz lombard w Warszawie?

Lombard to organizacja handlowa, której głównym przedmiotem działalności jest udzielanie pożyczek krótkoterminowych pod zastaw. W przeciwieństwie do banku pieniądze można otrzymać szybko, bez zbędnych dokumentów i bez skomplikowanej procedury. W naszym lombardzie w Warszawie świadczymy różne rodzaje usług. Oprócz udzielania pożyczek pod zastaw, prowadzimy skup za gotówkę i sprzedaż różnych ruchomości i nieruchomości.

  • Przynosisz kosztowności do lombardu.
  • Są tutaj oceniane za darmo.
  • Otrzymujesz umowę zastawu, która będzie opisywała przedmiot zastawu oraz warunki pożyczki pod zastaw.
  • Aby odzyskać zastawione rzeczy, musisz zwrócić kwotę pożyczki oraz odsetki za każdy dzień korzystania z niej w terminie uzgodnionym z naszym lombardem.
  • Zakup towarów jest taką sama procedurą jak w każdej placówce handlowej.

Zostaje zawarta umowa, której podstawowymi warunkami są nazwa przedmiotu zastawu, koszt jego wyceny, termin udzielenia pożyczki, jej wysokość oraz oprocentowanie. Na wycenę rzeczy ma wpływ okres użytkowania, obecność uszkodzeń, wartość rynkowa, płynność towaru na rynku wtórnym i inne czynniki. Kwota zobowiązań pożyczkobiorcy wobec naszego lombardu, podobnie jak w przypadku kredytu bankowego, obejmuje samą pożyczkę oraz odsetki za jej wykorzystanie.

W wyznaczonym terminie klient zwraca nam kapitał pożyczki wraz z odsetkami i przejmuje swój majątek. Jeżeli w określonym terminie pożyczkobiorca nie będzie w stanie spłacić zadłużenia, istnieje możliwość wydłużenia terminu poprzez spłatę odsetek za miniony okres. Jeśli nie wykupisz zastawionej rzeczy, lombard ma prawo do jej sprzedaży. Swoją drogą, według naszych statystyk, rzadko dochodzi do sprzedaży: 9 na 10 klientów wykupuje zastaw.

Co, jeśli kwota sprzedaży nie pokrywa kwoty zadłużenia?

lombard warszawa bielanyTo jest zadanie naszego lombardu w Warszawie tzn. skutecznie sprzedać rzecz. Pożyczkobiorca odpowiada wobec nas tylko z zastawionego majątku. Więc w najgorszym przypadku ryzykuje po prostu jego utratę. Nawet jeśli jesteś winien więcej niż nasz lombard był w stanie uzyskać za Twoje rzeczy, nie mamy prawa żądać dodatkowej zapłaty. Lombard nie jest zobowiązany do zgłaszania udzielonych pożyczek do BIK.

Co, jeśli przedmiot zostanie skradziony z lombardu? Lombard samodzielnie ubezpiecza zastawione mienie od ryzyka utraty lub uszkodzenia. I nie wymaga od klientów dodatkowego wykupienia takiego ubezpieczenia. Jeśli rzecz zostanie skradziona, firma ubezpieczeniowa zrekompensuje pożyczkobiorcy szkodę. Albo zrobi to nasz lombard, jeśli sytuacja okaże się zdarzeniem nie podlegającym ubezpieczeniu.

Jakie przedmioty można zastawić w lombardzie w Warszawie

Lombard przyjmuje przede wszystkim rzeczy ruchome. Oznacza to, że możesz przekazać wszystko – od pierścionka lub bransoletki po samochód. Istnieje również możliwość przekazania mieszkania, domu lub działki pod zastaw i uzyskanie dużej kwoty pożyczki, którą oczywiście trzeba będzie spłacić w czasie wskazanym w umowie zastawu. Osoby, które potrzebują pilnie gotówki decydują się na takie rozwiązanie. Na stronie internetowej naszego lombardu w Warszawie znajdziesz konkretną listę tego, co przyjmujemy jako zabezpieczenie. Najczęściej, są to: sprzęt AGD, RTV, laptopy, telefony komórkowe, biżuteria, aparaty fotograficzne, meble, artykuły oświetleniowe, dekoracji wnętrz i wiele więcej.

Jak wyceniane są przedmioty w lombardzie?

Każdy rzeczoznawca w lombardzie ma wewnętrzny cennik, na którym się skupia. Według niego zazwyczaj można liczyć na 50% ceny rynkowej. Pracownik naszego lombardu w Warszawie ustali konkretną wartość rzeczy dopiero na miejscu po oględzinach. Jest to ustalane za zgodą stron. Oznacza to, że pracownik określa maksymalną kwotę, jaką lombard jest gotowy pożyczyć klientowi. Zaletą współpracy z naszym lombardem jest brak biurokracji z dokumentami, aby otrzymać pieniądze, nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach, czekać na zatwierdzenie pożyczki.

Pożyczka pod zastaw samochodu w lombardzie w Warszawie

Nasz lombard w Warszawie przyjmuje pod zastaw samochody jako zabezpieczenie. Zasada działania jest taka sama: pracownik z lombardu wycenia samochód i po skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów będzie można otrzymać uzgodnioną kwotę. Aby ubiegać się o taką pożyczkę, trzeba będzie między innymi przedstawić dokumenty potwierdzające własność samochodu. Auto pozostawione w lombardzie nie będzie mogło być przez Ciebie użytkowane do czasu spłaty zadłużenia. Co jeszcze może zrobić lombard? Możesz od razu sprzedać rzecz w lombardzie i otrzymać pieniądze bez konieczności zwrotu. Ważne! Same lombardy, zgodnie z prawem, mają prawo angażować się w handel komisowy i dlatego przyjmują od klientów szeroką gamę wszelkiego rodzaju rzeczy.