Moda Turystyka

Pianka neoprenowa jak prać?

Pianka neoprenowa jak prać?

Pianka neoprenowa jak prać? Po dniu pełnym zabawy i sportów wodnych ważne jest, aby Twój mokry kombinezon był czysty i suchy. Dowiedz się, jak prać kombinezon, korzystając z naszego podręcznika na temat czyszczenia neoprenu. Chcesz wiedzieć, jak wyprać mokry strój? Nie jest to trudne zadanie, ale ważne jest, aby uniknąć kilku typowych błędów, takich jak zapominanie o natychmiastowym spłukaniu i używanie ostrych środków chemicznych.

Zaopatrz się w specjalistyczny środek do czyszczenia mokrych kombinezonów lub delikatny detergent, który może być stosowany do prania mokrych kombinezonów. Pranie neoprenu jest ważnym sposobem na długotrwałą ochronę materiału, więc upewnij się, że wiesz, jak czyścić neopren, zanim zaczniesz. Sporty wodne są obecnie bardzo popularne. Wielu z nas uprawia żeglarstwo, surfing, jazdę na skuterach wodnych i tym podobne. A jeśli wybierasz się na wodę, będziesz potrzebował dobrej jakości kombinezonu, który zapewni ci ciepło. Jeśli wydasz pieniądze na kombinezon, ważne jest, aby utrzymać go w dobrym stanie. Jednym z najważniejszych sposobów, aby to zrobić, jest wiedza, jak prać kombinezon i jak go wysuszyć.

Czy pranie w pralce to dobry pomysł?

Pianka neoprenowa jak prać?W miarę możliwości należy unikać używania pralek do prania mokrych kombinezonów. Neopren jest dość wrażliwy na ciepło, a pralki wykorzystują ciepło jako część procesu czyszczenia. Ciepło powoduje, że neopren traci wiele ze swojej elastyczności. Co więcej, ciągłe obijanie się w bębnie pralki może wpłynąć na szwy. Zrozumiałe jest, że niektóre okoliczności mogą zmusić nas do wrzucenia naszych kombinezonów do pralki. W takich przypadkach, oto kilka prostych kroków, które należy wykonać. Pierwszy krok jest taki sam jak pierwszy krok w praniu ubrań – włożenie ich do pralki. Różnica polega na tym, że nie włożysz do niej żadnych detergentów. Detergenty są zbyt silne i mogą uszkodzić lub obniżyć jakość Twojego neoprenu. Pozostawiają długotrwały efekt na twoim mokrym kombinezonie – może ulec on uszkodzeniu i nie spełniać swojej roli. Zamiast tego możesz zastąpić detergenty kubkiem płynu do prania mokrych skafandrów. Trzymaj się z dala od gorącej wody. Używaj tylko letniej wody lub nastaw pralkę na najniższą możliwą temperaturę. Warto nastawić pralkę na odpowiedni tryb prania, który nie uszkodzi kombinezonów. Co więcej nie wkładaj kombinezonów wraz z innymi ubraniami. Zagniecenia na kombinezonie mają duży wpływ na to, jak neopren utrzymuje ciepło. Stroje mokre ulegają zagnieceniom podczas suszenia w suszarce. Dlatego nie używaj suszarki. Zamiast tego, po praniu, powieś go na szerokim wieszaku i pozwól mu wyschnąć na świeżym powietrzu.

Tradycyjne sposoby są najlepsze

Aby pozbyć się zanieczyszczeń z soli i olejków do ciała, upewnij się, że dokładnie wypłukałeś swój kombinezon wewnątrz i na zewnątrz świeżą wodą. Następnie użyj destylowanego białego octu i wymieszaj go z wybranymi przez siebie olejkami eterycznymi, które mają właściwości antybakteryjne, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Wlej około pięciu filiżanek octu, jak również do 20 kropli olejku eterycznego. Pozwól mu się moczyć przez 30 minut i dokładnie spłucz. Jak prać neoprenową torbę na lunch? Torbę na lunch możesz wyprać w pralce lub ręcznie. W zależności od marki i producenta, postępuj zgodnie z ich zaleceniami. Podobnie jak w przypadku kombinezonów, włóż go do pralki i używaj tylko delikatnego lub łagodnego cyklu prania z zimną wodą i delikatnym środkiem do czyszczenia. Przed włożeniem do pralki metalowy haczyk należy przypiąć do uchwytu torby. Nigdy nie należy czyścić chemicznie, prasować ani suszyć w suszarce bębnowej. Jak prać neoprenowe nakolanniki i ściągacze talii? Czyszczenie neoprenowych ściągaczy talii i rękawów kolanowych jest podobne do czyszczenia kombinezonów. Najlepiej jest jednak prać je ręcznie, a nie wrzucać do pralki.

To warto wiedzieć

Pomocne byłoby wyrobienie sobie nawyku dokładnego płukania kombinezonu czystą wodą po zakończeniu każdego dnia spędzonego na uprawianiu sportów wodnych. Krem przeciwsłoneczny, pot i piasek niszczą materiał i nie są zbyt higieniczne. Możesz jednak zabrać kombinezon ze sobą pod prysznic i opłukać go za pomocą prysznica ręcznego. Oprócz wyboru odpowiedniego programu prania, istotne jest prawidłowe suszenie mokrego skafandra. Nie rozwieszaj mokrego skafandra na lince. Kombinezony neoprenowe potrzebują bardzo dużo czasu, aby dobrze wyschnąć. Klamry lub sznurki mogą uszkodzić materiał. Powieś skafander na wieszaku, aby pozwolić mu wyschnąć. Powinien to być jednak taki, który ma szerokie ramiona. Plastik lub drewno są odpowiednie – druciane wieszaki nie powinny być używane. Neopren nie lubi palącego słońca. Wybierz chłodne i zacienione miejsce, aby powiesić kombinezon. Wysuszenie kombinezonu może potrwać nawet kilka dni. Jeśli powiesisz go zbyt wcześnie i złożysz, szybko zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach. Poza tym, mogą pojawić się plamy pleśni. Jeśli będziesz przestrzegał tych zasad, będziesz mógł polegać na swoim skafandrze podczas następnej wyprawy surfingowej lub nurkowania.