Technologie

Producenci filtrów przemysłowych

Producenci filtrów przemysłowych

Producenci filtrów przemysłowych: filtracja powietrza, cieczy, gazów czy materiałów sypkich jest jednym z podstawowych obowiązków niemal wszystkich firm produkcyjnych. Jednocześnie w budynkach użyteczności publicznej coraz ważniejsza staje się filtracja powietrza, zwłaszcza jeśli chodzi o oczyszczanie powietrza. Odpowiednie rozwiązanie należy dobrać z pomocą producenta filtrów przemysłowych. Jak wygląda współpraca?

Zidentyfikuj potrzeby i wymagania

Wybór odpowiedniego systemu filtrów nie jest łatwym zadaniem. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, o których nie wszyscy wiedzą. Najważniejszą kwestią jest otoczenie prawne. Przepisy określają, jaki procent zanieczyszczeń może zostać uwolniony do środowiska i jaka jest maksymalna ilość pyłu na stanowisku pracy. Nieprzestrzeganie surowych norm może skutkować znacznymi karami finansowymi ze strony właściwych organów. Niestety, nawet drobne odchylenia od normy są dla nich nie do zaakceptowania. Dlatego najpierw musimy jasno określić, czego ustawodawca chce od konkretnej firmy. Ważny jest tu branża i skala działalności. Eksperci biorą pod uwagę dokumentację techniczną maszyny lub całego procesu produkcyjnego. Bez tej wiedzy nie jesteśmy w stanie określić, które rozwiązania będą skuteczne i co najważniejsze bezpieczne w danej sytuacji. Jednocześnie musimy brać pod uwagę potrzeby konkretnych miejsc pracy. Normy prawne to jedno, ale coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w rozwiązania najwyższej jakości, kierując się wspólnym dobrem. Jednak w tym przypadku wymagana jest wiedza specjalistyczna, aby wybrać najbardziej odpowiedni system. W efekcie producenci filtrów przemysłowych rozpoczęli współpracę z firmami znającymi szczegóły ich działalności. Ten etap możemy uznać za najważniejszy i czasochłonny.

Ustal budżet uznaniowy firmy

Producenci filtrów przemysłowych
Producenci filtrów przemysłowych

Budżet dostępny na zakup i instalację systemu filtracji musi zostać określony przez samą firmę. W większości przypadków decyzja o tym jest podejmowana przed nawiązaniem współpracy z określonym producentem filtrów przemysłowych. Jednak nie każdy ma jasne wyobrażenie o tym, ile zapłacą. W internecie możemy znaleźć sporo informacji na ten temat, ale są to średnie. Sam system to jedno, ale ważny jest też jego montaż czy adaptacja. Klient może również zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia lub gwarancji, co zwiększa koszt, ale też daje mu większe poczucie bezpieczeństwa. Dlatego, znając szczegóły operacyjne danej firmy, producenci filtrów przemysłowych wymyślają konkretne rozwiązania. Czasami firmy jasno określają, ile mogą wydać na zaopatrzenie i montaż. Producenci filtrów przemysłowych starają się wtedy znaleźć sprzęt najwyższej jakości w określonej cenie. Zwykle jednak musi zaproponować ofertę od podstaw, uwzględniając tańsze i droższe rozwiązania.

Wybór konkretnych systemów

Trudniejszym etapem jest również dobór konkretnego systemu filtracji. Ich producenci pokazują przedsiębiorcom możliwe rozwiązania, omawiając ich zalety i wady. Choć działają w podobny sposób, to ponoszone przez nie koszty i ich skuteczność mogą być zupełnie inne. W praktyce oznacza to, że przed wyborem ostatecznego rozwiązania przedsiębiorcy muszą wziąć pod uwagę szereg istotnych parametrów. Producent filtrów przemysłowych może mu pomóc w podjęciu decyzji, zwłaszcza jeśli nie dysponuje zespołem posiadającym wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Ostatnim punktem formalnej działalności jest podpisanie umowy i uregulowanie opłaty. Nie dziwi nas, że systemy filtrujące są zwykle instalowane w ciągu kilku dni. Wcześniej należy odpowiednio przygotować „bazę” lub dostosować się do warunków odpowiednich dla przedsiębiorcy i zespołu montującego system.

Instalacja i konserwacja systemu – aspekt, o którym nie należy zapominać

Zakup odpowiedniego systemu filtracji to tylko połowa sukcesu – ważna jest również regularna konserwacja. Producenci wskazują, jak często należy przeprowadzać inspekcje, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Powinniśmy wiedzieć, że w każdym procesie kontroli skuteczność systemu na pewno zostanie sprawdzona. Nie konserwowany sprzęt nie działa efektywnie, więc pozostawia więcej zanieczyszczeń w cieczy lub powietrzu. Warto pamiętać, że producenci filtrów przemysłowych nie mają gwarancji ani odpowiedzialności prawnej, jeśli sprzęt nie jest regularnie serwisowany. Same prace konserwacyjne nie potrwają zbyt długo i nie będą zbyt uciążliwe dla personelu. Z drugiej strony mogą odpowiedzieć na pytania, czy urządzenie działa poprawnie. Pamiętajmy, że filtry zbierają brud, dlatego musimy od czasu do czasu zadbać o ich prawidłowe wyczyszczenie. Czasami konieczna jest również wymiana poszczególnych elementów, które nie działają prawidłowo.