Moda Uroda

Stylizacja paznokci – co potrzebne

Stylizacja paznokci - co potrzebne

Stylizacja paznokci – co potrzebne – to nie jest taka łatwa sztuka, jak mogłoby się wydawać. Aby w umiejętny sposób zdobić paznokcie, trzeba mieć nie tylko cierpliwość, ale również odpowiednią precyzję. Każda kobieta, która dopiero uczy się jak stylizować paznokcie z pewnością zadaje sobie pytanie co potrzebne do stylizacji paznokci. Z myślą o wszystkich tych kobietach przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Przedstawiamy w nim najważniejsze akcesoria do stylizacji paznokci oraz doradzamy, jak ich odpowiednio używać. 

Stylizacja paznokci – co potrzebne?

Co potrzebne do stylizacji paznokci? Liczba potrzebnych rzeczy jest naprawdę spora. Obecnie producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań, dlatego liczba akcesoriów do manicure oraz pedicure jest naprawdę ogromne. Dzięki właściwemu użyciu oraz stosowaniu wszystkich narzędzi możemy zadbać o paznokcie rąk i stóp. Idealnie przygotowana płytka paznokcia nadaje się do tego, aby położyć na niej wybrany lakier bądź przyozdobić ją ulubioną aplikacją. Aby odmienienie wyglądu paznokci było możliwe, musimy oczywiście zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Stylizacja paznokci – co potrzebne? Wśród najbardziej potrzebnych akcesoriów eksperci wymieniają pilniczki, pędzelki, bloczki polerskie, podkładki pod dłonie czy kopytko do skórek. Nasze paznokcie każdego dnia narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. O wysuszenie czy otarcie skóry nie jest trudno, co w dłuższej perspektywie może przyczynić się do znacznego postarzenia naszych rąk. Wszystkie wyżej wymienione akcesoria doskonale sprawdzą się nie tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym, ale równie dobrze we własnym mieszkaniu. Każda z pań, która tylko ma ochotę, może we własnym zakresie nauczyć się, jak używać wszystkich najpopularniejszych akcesoriów do stylizacji paznokci.

Bloczek polerski i pilniczek – podstawa stylizacji paznokci

Stylizacja paznokci - co potrzebneStylizacja paznokci co potrzebne? Absolutną podstawą są bloczek polerski oraz pilniczek. Wykorzystuje się je zarówno do przeprowadzania manicure jak i pedicure. Bloczek polerski wykorzystuje się przede wszystkim przed wykonaniem zabiegu stylizacji. Jest to narzędzie przeznaczone do matowienia płytki paznokcia. Jego ogromnym atutem jest fakt, iż doskonale matowi płytkę paznokcia nawet w tych miejscach, które są bardzo niedostępne. Bloczek polerski jest najważniejszym narzędziem pracy każdej stylistki paznokci. Świetnie sprawdza się ono nie tylko przy stylizowaniu naturalnych paznokci, ale także przy opracowywaniu akrylu i żelu. Bloczek polerski cechuje także wyjątkowo wysoka jakość, co przekłada się na jego trwałość. Ryzyko, iż bloczek polerski zżółknie bądź będzie się sypał jest wyjątkowo małe. Z kolei pilniczek pozwala na stworzenie pożądanego kształtu paznokcia, na przykład kwadrat, szpic bądź migdałek. Na rynku istnieje kilka różnych rodzajów pilniczków. Mowa tutaj o pilniczkach metalowych, które stosuje się na twardych i mocnych paznokciach, pilniczkach papierowych, które można stosować na wszystkich rodzajach paznokci a także o pilniczkach papierowych, które są dedykowane do najbardziej łagodnych typów paznokci. Budowa pilniczków jest bardzo prosta. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą materiałem, który użyto do ich wyprodukowania a także ziarnistością. Ziarnistość dzieli się na kilka gradacji – wzrost liczby gradacji oznacza, że pilniczki są delikatniejsze. 

Pędzelki

Stylizacja paznokci co potrzebne będzie każdej kobiecie oprócz bloczka polerskiego i pilniczka? Oczywiście pędzelki! Bez nich stworzenie przepięknych zdobień na paznokciach byłoby całkowicie niemożliwe. Dzięki zdobieniom zrobionym pędzelkami manicure będzie prezentowało się jeszcze efektowniej. Specjaliści zalecają używanie pędzelka nie tylko od święta, ale również na co dzień. Kupując specjalne pędzelki do zdobień trzeba pamiętać o tym, aby prawidłowo dopasować ich rodzaj oraz wielkość a także zastanowić się nad tym, jaką technikę zdobienia będziemy chcieli wykorzystać. 

Frezarka – dla zaawansowanych

Frezarka to zaawansowane narzędzie, które poleca się osobom doświadczonym. Jest ono w pełni specjalistyczne oraz wielofunkcyjne. Mając do dyspozycji frezarkę możemy znacznie precyzyjniej, szybciej oraz skuteczniej przeprowadzać zabiegi manicure oraz pedicure. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych frezarka jest wykorzystywana z reguły podczas manicure oraz pedicure, ale także podczas stylizowania paznokci za pomocą akrylu oraz żeli led. Frezarki mogą okazać się bardzo przydatne także wtedy, gdy planujemy zrealizować zwykły manicure lub pedicure. Frezarka może posłużyć nam do precyzyjnego, bardzo dokładnego skrócenia paznokci oraz nadania im preferowanego przez nas kształtu. Ponadto, wykorzystując frezarkę możemy wygładzić i wyrównać płytkę paznokcia a także zlikwidować cały zrogowaciały naskórek, który nagromadził się dookoła paznokci. Frezarka podczas swojej pracy pozostawia osad, dlatego jeśli chcemy się go pozbyć, warto zakupić zaawansowany pochłaniacz pyłu do paznokci, którym znacznie ułatwi nam prowadzenie pracy nad wystylizowaniem paznokci.