Wnętrza

W jaki sposób reklamować płytki ceramiczne?

W jaki sposób reklamować płytki ceramiczne?

W jaki sposób reklamować płytki ceramiczne? Obecnie obserwujemy bardzo duży popyt wśród klientów na płytki ceramiczne. Niemniej jednak konkurencja na rynku wśród sprzedawców kafelek również jest spora. Dlatego też każdy sprzedawca powinien poznać niezawodne metody reklamowania płytek. Jak reklamować płytki ceramiczne, aby przyciągnąć klientów? Odpowiadamy.

Bogaty asortyment

Każdy klient, który chce kupić płytki ceramiczne, powinien mieć duży ich wybór. Dlaczego? Ponieważ klienci lubią oglądać, sprawdzać, porównywać. innymi słowy, uwielbiają mieć wybór. Sklep, w którym znajduje się jedynie kilka rodzajów płytek wydaje im się mało atrakcyjny. Powinniśmy więc postawić na bogatą ofertę produktową w postaci płytek kuchennych, płytek do łazienki, płytek do salonu https://ceramixplytki.pl/10-plytki-drewnopodobne czy płytek zewnętrznych https://ceramixplytki.pl/9-plytki-zewnetrzne. Wśród tych ostatnich wybierajmy głównie płytki zewnętrzne antypoślizgowe oraz odporne na różnego rodzaju zmiany pogodowe. W naszym klimacie zdarzają się bowiem bardzo ciepłe lata, ale także bardzo mroźne zimy. Deszcze i przymrozki jesienią i wiosną również nie są rzadkością.

Wysoka jakość produktów

W dzisiejszych czasach klienci zainteresowani są jedynie produktami wysokiej jakości. Zwykle oznacza to, że będziemy je sprzedawać po nieco wyższych cenach. Niemniej jednak wysoka jakość to reklama sama w sobie. Klienci gotowi są zapłacić więcej, aby nie musieć co chwilę płytek wymieniać. Nie chcą również borykać się pęknięciami czy innego typu zniszczeniami. Reklamując swoje produkty powinniśmy jak najczęściej podkreślać ich wysoką jakość. Dobrą praktyką jest współpraca z doświadczonymi producentami płytek ceramicznych, którzy są rozpoznawalni na rynku. Unikajmy firm, które co prawda sprzedają swoje produkty taniej, lecz z drugiej strony nie mamy pewności co do ich jakości. Może bowiem okazać się, że klienci nie będą chętni, aby kupić proponowane przez nas towary.

Częste promocje i wyprzedaże

Nie jest tajemnicą, że klienci uwielbiają różnego rodzaju promocje oraz wyprzedaże. Dlatego też zadbajmy o to, aby przez cały czas przeceniony był co najmniej jeden produkt, a nawet większa ich ilość. W przypadku, gdy klient nie będzie chciał zapłacić zbyt wiele za płytki ceramiczne, zawsze możemy zaproponować mu tańszy produkt. Outlet płytek najczęściej obejmuje końcówki kolekcji. Wtedy też możemy zaproponować klientom naprawdę niskie ceny. Zaznaczmy jednak, że klient ma do czynienia właśnie z końcówkami serii. Raz, że wiele osób przywiązuje wagę do obecnych trendów wnętrzarskich. Dwa, że płytkami z outletu zwykle nie wyłożymy większych powierzchni.

Reklama w internecie

Obecnie coraz więcej osób decyduje się prowadzić sklep internetowy z płytkami ceramicznymi. Samo przedstawienie produktów w internecie wydaje się być naprawdę dobrym pomysłem. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu prowadzić sprzedaż internetową. Byłaby ona z wielu względów problematyczna. Musielibyśmy bowiem połączyć system sklepowy z magazynowym. Co więcej, sama wysyłka płytek do klienta mogłaby być bardzo trudna. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że płytki muszą być transportowane w odpowiednich warunkach. Niemniej jednak umożliwienie klientom obejrzenia i dokonania rezerwacji towarów to świetne rozwiązanie. Reklama internetowa może być okazją do przedstawienia płytek w różnorodnych aranżacjach. Działają one na wyobraźnię klientów, a niektórych mogą nawet zainspirować do zakupu właśnie naszego towaru. Aranżacje możemy wykonać samodzielnie, za pomocą różnorodnych programów graficznych. Możemy również nawiązać współpracę z profesjonalnym architektem wnętrz. Wykona on dla nas najwyższej jakości aranżacje, jednak z drugiej strony współpraca z nim może okazać się kosztowna. Reklama internetowa jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych gazetek reklamowych. Na ich wydawanie mogą pozwolić sobie duże sklepy budowlane, jednak nie mniejsze działalności. Pamiętajmy o stałym aktualizowaniu oferty przedstawionej w internecie.

Uszkodzone sztuki za grosze

Niektórzy klienci nie poszukują płytek ceramicznych najwyższej klasy. Wyłożenie nimi pomieszczeń gospodarczych, magazynów czy garażu nie wymaga posiadania kafelek doskonałej jakości. Często klienci poszukują więc płytek niskiej klasy. Mogą one posiadać odbarwienia bądź być lekko uszkodzone, jednak wtedy klient liczy na znacznie niższą cenę. Nawet, jeśli na ogół proponujemy lepszej jakości kafelki, to warto posiadać w ofercie uszkodzone sztuki “z odzysku”.

Ciekawa ekspozycja

Właściciele sklepów z płytkami ceramicznymi https://ceramixplytki.pl/12-plytki-uniwersalne powinni zawracać uwagę na dobrą ekspozycję towaru. Musimy przede wszystkim znaleźć ciekawą, spójną koncepcję prezentowania kafelek. Klienci zwracają uwagę na estetykę wykonania ekspozycji. Tutaj ponownie – możemy stworzyć ją we własnym zakresie lub zlecić to zadanie specjalistom. Powinniśmy pamiętać o częstej zmianie towarów na ekspozycji, aby witryna była dla klientów bardziej atrakcyjna. Wybierajmy płytki ceramiczne, które są obecnie w modzie i cieszą się największą popularnością. Będzie nam o wiele łatwiej zachęcić klienta do odwiedzenia sklepu i dokonania zakupu płytek.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl