Transport Usługi

Wypożyczalnia samochodów jakie dokumenty?

Wypożyczalnia samochodów jakie dokumenty?

Wypożyczalnia samochodów jakie dokumenty? Chciałbyś spróbować swoich sił w takim biznesie jak wynajem samochodów? To świetny pomysł! Na pewno, zwłaszcza na początku będziesz potrzebował pewnego rodzaju pomocy.  Wypożyczalnia samochodów to bardzo dobry wybór na biznes, który jest nie tylko dochodowym interesem, ale również bardzo przyjemną pracą. Czy jest ktoś, kto nie chciałby pracować z samochodami?

Jak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów?

Wypożyczalnia samochodów Automaks dysponuje samochodami różnych marek, wielkości i przeznaczonymi do różnych celów. Klienci potrzebują tych samochodów na pewien okres czasu. Nie ma sensu, aby kupowali samochód na kilka dni. Klient szuka firmy, przychodzi do Twojego biura, wypełnia dokumenty, płaci za wynajem samochodu i odjeżdża autem z Twojego miejsca. Po upływie umówionego czasu zwraca samochód z pełnym bakiem paliwa. Ty lub Twoi pracownicy myjecie go, sprawdzacie i przygotowujecie do jazdy dla nowego klienta. Robienie całej transakcji samemu, zwłaszcza jej przygotowanie, może być bardzo ekscytujące. Jest wiele rzeczy, o których należy pomyśleć, a także wiele do zrobienia. A dodatkowo trzeba znaleźć nowych klientów i stworzyć bazę danych klientów. Dlatego lepiej jest iść na franczyzę. Będziesz potrzebował kilku podstawowych rzeczy. Co jest potrzebne do założenia wypożyczalni samochodów? Biuro (można również założyć wirtualne, internetowe biuro obsługujące Twoich klientów pod konkretnym adresem, jeśli nie chcesz posiadać własnego biura), w którym będziesz obsługiwał klientów, oraz parking dla Twoich samochodów. Kolejne ważne aspekty to: kilka samochodów oraz kapitał finansowy. Nie musisz mieć dużo samochodów. Zawsze możesz dodać nowe samochody do składu, jeśli chcesz. Na początku będzie potrzebne co najmniej kilka samochodów.

Inwestycja w biznes

Założenie wypożyczalni samochodów, nawet franczyzowej, będzie kosztowało Cię pewną sumę pieniędzy. Należy dysponować kapitałem finansowym w wysokości 50 – 100 tysięcy złotych. Jednak wydatki te szybko się zwrócą. Przy wydatkach rzędu 100 tys. zł możesz zarobić ok. 5-15 tys. zł. Twoja inwestycja zwróci Ci się prawdopodobnie w ciągu 1-2 lat. Wielu inwestorów zadaje sobie pytanie: jeśli rozpoczynam biznes franczyzowy, to w jakim kierunku muszę pójść? Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie. Trzeba poznać mechanizmy rynku i zapotrzebowanie na dane usługi. Wypożyczalnie samochodów szczególnie sprawdzają się przy lotniskach, które położone są kilkanaście kilometrów od miast docelowych dla turystów.

Niezbędne dokumenty przy wynajmie samochodu

Kiedy wynajmujesz samochód wymagane dokumenty będą się nieco różnić w zależności od lokalizacji, wymieniliśmy wszystkie potencjalne dokumenty, które mogą być potrzebne, ale niektóre z nich nie będą konieczne w niektórych sytuacjach. Najważniejszym dokumentem jest Twoje prawo jazdy. Należy je przedstawić, aby pokazać wypożyczalni, że rzeczywiście jesteś upoważniony do prowadzenia pojazdu, który chcesz wynająć. Paszport może być wymagany przez niektórych dostawców. Jest on używany jako dokument tożsamości ze zdjęciem i musi być zgodny z nazwiskiem i danymi na prawie jazdy. W niektórych krajach przy zwrocie pojazdu należy udowodnić, że zamierza się opuścić dany kraj. Bilet powrotny jest zazwyczaj wystarczający.

Co warto wiedzieć?

dobra wypożyczalnia samochodów
dobra wypożyczalnia samochodów

Wynajęcie samochodu to ogromna ulga w porównaniu z czekaniem na transport publiczny lub płaceniem za taksówkę, jeśli musisz podróżować dalej niż pieszo. Ale ukryte koszty mogą obciążyć Twój portfel, jeśli nie jesteś ich świadomy. Ta lista pomoże Ci być przygotowanym. Kiedy wynajmujesz samochód, otrzymasz drogie ubezpieczenie samochodu, które pokryje wszelkie szkody. Może to kosztować do 100 złotych za dzień. Wiele banków oferuje ubezpieczenie wynajmowanego samochodu bez dodatkowych kosztów. Niektóre banki ograniczają zakres ubezpieczenia, a inne w ogóle go nie oferują. Zadzwoń z wyprzedzeniem i sprawdź. Być może uda Ci się zaoszczędzić na dodatkowym koszcie ubezpieczenia wynajmu samochodu. Dzwoniąc w celu sprawdzenia ubezpieczenia wynajmowanego samochodu oferowanego przez bank, zapytaj dokładnie, co ono obejmuje. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe pokryją szkody wyrządzone przez Ciebie w wypożyczonym samochodzie, ale nie pokryją opłat naliczonych przez wypożyczalnię. Opłaty te mogą się sumować. Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz dodatkowego pokrycia, możesz zdecydować się na tymczasowe ubezpieczenie samochodu, rodzaj krótkoterminowej polisy, która chroni Cię przez ograniczony okres czasu. Nawet jeśli wszyscy kierowcy są w wieku powyżej 25 lat, prawdopodobnie zapłacisz opłatę za każdego dodatkowego kierowcę zarejestrowanego podczas wynajmu samochodu. Zastanów się dobrze, ilu kierowców potrzebujesz. Wyznacz jednego lub dwóch, aby uniknąć dodatkowych opłat. Przez długi czas firmy wynajmujące samochody nie zezwalały na zatrudnianie kierowców poniżej 21 roku życia. Obecnie większość z nich zezwala, ale może to wiązać się z wysoką opłatą – zazwyczaj jest to dzienna opłata za rejestrację młodego kierowcy (poniżej 25 roku życia). Wypożyczalnie nie tylko oferuje wynajem samochodów osobowych – bus wynajem, czy aut dostawczych jest równie popularny. Wynajem aut dostawczych, tak jak i bus wynajem wiąże się z wyższą opłatą.