Zdrowie

Czy po skleroterapii można się opalać?

Czy po skleroterapii można się opalać?

Czy po skleroterapii można się opalać? Jest coraz więcej osób decydujących się na taki zabieg… Czym w praktyce cechuje się skleroterapia? Kiedy taki zabieg będzie naprawdę, pod wieloma względami, bardzo dobrym rozwiązaniem? Czy skleroterapia jest równoznaczna z tym, że nie można się opalać? A jak tak, to przez jaki okres? Co jeszcze powinno być na tej płaszczyźnie przestrzegane, by uzyskać satysfakcjonujące rezultaty? O tym wszystkim dowiesz się z poniższego wpisu.

Kiedy jest wykonywana skleroterapia?

Warto zwrócić uwagę na czynnik, że skleroterapia jest aktualnie coraz chętniej wybieranym zabiegiem. Oczywiście, najczęściej jest ona wykonywana w prywatnych klinikach. Dzięki temu można liczyć na szybki czas realizacji usługi, ale nie tylko. Co jeszcze jest ważne w ramach tego zagadnienia? To, że skleroterapia jest realizowana przy pomocy specjalistów posiadających nie tylko wysokie kwalifikacje, lecz także mających do dyspozycji nowoczesne sprzęty itp. Jakie inne kwestie są tutaj ważne? Następna kluczowa informacja dotycząca tego zagadnienia jest taka, że popularność takiego właśnie zabiegu generalnie nie jest przypadkowa. Wszak dobrze wykonana skleroterapia sprawia, że poprawia się jakość naszego życia. I to biorąc pod uwagę aspekt nie tylko prywatny, ale także zawodowy. Co jeszcze jest ważne w ramach tego zagadnienia? Na pewno interesuje Cię właśnie w tym momencie to, jak skleroterapia jest realizowana w praktyce. O czym nie powinno się w ramach tego właśnie tematu zapominać? Ważna sprawa jest taka, że skleroterapia to nowoczesna, bardzo bezpieczna i skuteczna metoda zamykania naczyń. Jak to wszystko jednak jest realizowane? Fachowcy podają chemiczne środki obliterujące do światła żyły. Ma to zaś na celu między innymi uszkodzenie ściany żyły. Taki samo, jak… wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego. Na skutek tego następuje zaś potem włóknienie i zarośnięcie naczynia. Istotne jest to, że skleroterapia jest przeważnie wykorzystywana do skutecznego zamykania żył siatkowatych, które mają średnicę większą niż 3 mm. Czasami stosuje się także takie właśnie metody do mniejszych żył. Aby jednak obliterowanie było możliwe, trzeba bez wątpienia zdecydować się na pomoc dobrej jakości ekspertów, którzy mają do dyspozycji nowoczesne sprzęty. Przede wszystkim istotna jest ultrasonografia wysokich częstotliwości. Wówczas zabiegi są wykonywane nie tylko dokładnie, ale także bardzo precyzyjnie.

Czy po skleroterapii można się opalać?

Czy po skleroterapii można się opalać?Generalnie rok po roku kalendarzowym skleroterapia jest coraz popularniejsza. Wszak dzięki temu można pozbyć się rozmaitych kłopotów z naszego życia codziennego. Aby jednak uzyskać wszystkie efekty wynikające z zabiegu, trzeba przestrzegać zaleceń lekarza. Między innymi sprawa dotyczy opalania. Jak to zaś wszystko wygląda w praktyce na tej właśnie płaszczyźnie? Interesuje Cię taka konkretna sprawa? W takiej właśnie sytuacji zachęcamy do zostania z nami i przeczytania dalszej części dzisiejszego artykułu. Pamiętaj, żeby po takim zabiegu, jak skleroterapia nie wystawiać słońca na działanie promieni słonecznych. Jak długo? Ważna kwestia dotycząca tego zagadnienia jest taka, żeby dowiedzieć się tego od lekarza prowadzącego. Nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zazwyczaj przyjmuje się, że nie powinno się opalać minimum przez kilka tygodni. Trzeba jednak zauważyć, że każdy przypadek jest indywidualny. Są osoby mające większe predyspozycje do hiperpigmentacji. Jest to zaś skutek uboczny, który może wystąpić, jeśli dana osoba nie będzie stosowała się do zaleceń lekarza na tej płaszczyźnie. Czasami zatem karencja od opalania trwa kilka miesięcy. Po tym okresie warto stosować bardzo dobrej jakości kremy z filtrami. Po to, by dokładnie, pieczołowicie chronić swoje ciało (nie tylko miejsca, gdzie był dokonywany zabieg) przed nadmiernym działaniem słońca, które jest niestety szkodliwe.

Jakie inne zalecenia powinny być przestrzegane?

Brak możliwości opalania to tylko jedno z zaleceń, które powinno być przestrzegane. Co jeszcze jest tutaj istotne? Warto zauważyć, że kończyna (która była poddawana zabiegowi) powinna być odpowiednio uciśnięta. Oczywiście, ponownie wszystko zależy od konkretnego Pacjenta. Niemniej jednak najczęściej stosuje się takie właśnie zalecenia. W tym celu jest zaś na przykład wykorzystywana opaska elastyczna. To nie wszystko. Co jeszcze może być zatem użyte do zrealizowania tego zadania? To tak samo kompresyjna pończocha. Coraz więcej osób decyduje się natomiast na takie właśnie rozwiązania. Jak długo jednak nosić takie właśnie dodatkowe elementy? Wszystko zależy od lekarza. Czasami trzeba je stosować kilka tygodni. Pacjentom w czasie rekonwalescencji zaleca się, by chodzili na spacery. Każdego kolejnego dnia warto poświęcać na takie właśnie aktywności fizyczne nawet około pół godziny. Generalnie warto jest unikać długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej albo leżącej. Co jeszcze jest ważne? To, by systematycznie chodzić na kontrole. Lekarz powinien bowiem ocenić, czy wszystko jest w porządku po takim zabiegu, jak skleroterapia.